Реклама

Сончево и многу топло со температури до 41 степен

soncevo mnogu toplo

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне претежно во западните делови ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Содржината продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Утринската температура ќе бие во интервал од 14 до 21, а дневната од 33 до 41 степени.  УВ-индексот ќе изнесува 9.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

И за Велес за денеска се прогнозира сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува и слаб до умерен ветер од северен правец. Темпертурата ќе се движи од 21 степени наутро до 39 степени во текот на денот.

Можеби ќе ве интересира: