Меѓународен

БРАТОТ НА ЅВЕЗДАТА НА ЛИВЕРПУЛ ЗАГИНА ВО АВТОБУСКА НЕСРЕЌА

Алмами Кеита, братот на играчот од средниот ред на Ливерпул, Наби Кеита, е еден од деветтемина загинати во автобуската несреќа на неговиот клуб Етоил де Гвинеј. Клубот патувал на натпревар против Карифамориох кога сопирачките наеднаш откажале. „Возевме по удолнината и сопирачките наеднаш откажаа, а возачот не можеше да го контролира …

Прочитај повеќе

ОЛИМПИСКА ПОБЕДНИЧКА СУСПЕНДИРАНА НА ЧЕТИРИ ГОДИНИ

Олимписката победничка на трката со пречки на 3.000 метри, кениската атлетичарка која ги брани боите на Бахреин, Рут Џабет (23) е суспендирана на четири години, откако на 1 декември 2017 година падна на допинг-контролата. Таа беше привремено суспендирана на почетокот на 2018 година за употреба на недозволени допинг супстанци, а …

Прочитај повеќе