Реклама

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: 16 МАРТ 2020 ГОДИНА – 22 МАРТ 2020 ГОДИНА

Овен

Zito baner

Ќе бидете во вашиот елемент оваа недела додека сонцето се врти кон вашиот знак, внесувајќи ви дополнителна виталност и самодоверба. Бидејќи ќе остане во вашиот знак во наредните четири недели, ова е вашата шанса да бидете малку себични и да се посветите на сите оние работи во кои навистина уживате.

Agria

Ова е многу динамична недела за вас и во друга смисла затоа што Марс, вашата лична планета, се усогласува со планетата Јупитер. Ова може да ви даде храброст да започнете проект или да направите потег во кариерата што ви е на ум веќе некое време. Што и да ве спречуваше предходно, повеќе нема да ви пречи и ќе бидете подготвени да се справите со сите пречки кога ќе се појават.

Исто така, ве очекува голема промена при крајот на неделата, бидејќи Сатурн се сели во Водолија и вашиот социјален сектор, првично за привремен престој. Можеби ќе бидете посериозни во врска со луѓето со кои се поврзувате и пријателствата што ги правите. Можеби е тешко да се биде околу луѓе кои се премногу површни.

Бик

Зборникот Меркур се преселува во Риби и вашиот социјален сектор во понеделник, а неговото присуство тука може да ве направи попроактивни кога станува збор за дружење и истражување на социјалните можности.

Барате љубов? Со испитувачкиот Меркур во сонот на Риби, можеби ќе ве привлечат оние што имаат креативен или духовен пристап кон животот, сметајќи дека нивното друштво и инспирацијата се лековит мелем.

Зрачното сонце се преселува во вашиот духовен сектор во четврток за престој од околу четири недели,па неговото присуство овде може да биде повик да се врзете за какви било лабави цели. И, ако треба да пронајдете одговор за некои тешки прашања, ова е време да го сторите тоа.

Нова фаза во вашата кариера или професионалниот живот започнува во сабота кога претпазливиот Сатурн се преселува во Водолија за привремен престој од неколку месеци. Ова влијание може да ве поттикне да преземете повеќе одговорности, особено оние поврзани со вашите сегашни цели и амбиции.

Близнаци

Меркур го осветлува вашиот сектор на цели и амбиции уште на почетокот на оваа недела. Да се ​​има оваа испитувачка планета во оваа зона може да ве поттикне да се сретнете со оние што се надлежни, да добивате и да давате совети и да се поврзувате со други што ги споделуваат вашите идеи. Ова може да биде многу позитивно време за да зграбите нови можности и да ги искористите повеќето од нив.

Дали сте подготвени да уживате во животот? Сонцето се вселува во Овен и вашиот социјален сектор во четврток, а неговото присуство овде може да ве охрабри да земете акции на берза и да размислите како може да ги подобрите работите. Ако тоа значи да се зачлените во клуб или да се поврзете со одредена група, тоа може да се покаже како одлична соработка.

Кога станува збор за бизнис и финансии, динамичното влијание на Марс и експанзивниот Јупитер во петок може да ве инспирира да ја започнете следната фаза од некој ваш бизнис план, да промовирате нов производ или да споделите идеја со цел да вклучите и друи луѓе.

Рак

Сонцето се движи во истакнат сектор од вашиот живот оваа недела за четиринеделен престој, па доколку сте подготвени да го заземете своето место во центарот на вниманието, ова е вистинското време за да ги промовирате своите вештини и способности. Можеби претпочитате скромен пристап, но ќе биде многу подобро ако можете да бидете подготвени да ја покажете вашата работа во најдобро можно светло. И ако ова подразбира соочување со одредени стравови, сигурно ќе вреди.

Четврток би можел да ви донесе многу позитивно и возбудливо расположение и можеби ќе бидете желни да соработувате со некој кој е на иста бранова должина со вас. Заедно, ќе можете да постигнете многу затоа што се чини дека можете да се поттикнувате меѓусебно.

Ако сте подготвени да ги вложите финансиите и деловните активности на следното ниво, привлечувањето на Сатурн во овој сектор може да ви помогне да станете посериозни во врска со тоа, па дури да направите структуриран план.

Конечно, не дозволувајте некој да ви каже што да правите во текот на викендот. Застанете на земја.

Лав

Ако сте подготвени за нови авантури, сонцето влегува во вашиот сектор на патување и нови искуства за четиринеделен престој и може да ви донесе можности да истражувате,ваше е само да изберете начин. Можеби ќе одлучите да одите на годишен одмор, да одите на подолго патување, да студирате или да истражувате нови интереси. Светот е ваш.

Исто така, може да доживеете многу продуктивно време на работа кон крајот на неделата, бидејќи позитивениот аспект помеѓу Марс и експанзивниот Јупитер ве исполнува со доверба. Откако ќе видите што се е возможно, ништо нема да ве запре.

Односите се преселуваат во нова фаза во текот на викендот додека дисциплинираниот Сатурн се преселува во Водолија за престој од неколку месеци. Можеби ќе бидете пообјективни кон најблиските и ќе дојдете до некои важни одлуки. Нема да влезете во никакви односи сега лесно, но ќе одвоите време пред да донесете одлука.

Девица

Во понеделник, внимателната Меркур се преселува во Риби и во вашиот сектор за односи по втор пат и се враќа на вистинскиот пат по нејзината ретроградна фаза. Какви и недоразбирања да сте имале, сега постои можност да се решат.

Но, неговото присуство тука исто така може да ве инспирира да излегувате почесто и да бидете подружељубиви. Ако барате нови пријателства и врски, ова е одлично влијание за мешање.

Исто така, постои можност за промена бидејќи сонцето се движи во поинтензивна зона за четиринеделен престој. За тоа време, вашиот фокус може да биде на финансиски и деловни работи, како и на наоѓање одговори за затворање на прашања што можеби ве мачеле предходно.

Ако сте подготвени да ги остварите вашите соништа, какошто Сатурн се преселува во зоната на вашиот животен стил, го прави ова одлично време да поставите систем или да ги регулирате вашите навики за да можете да ги претворите најсветлите цели во реалност.

Конечно, викендот би можел да ве натера да се чувствувате страствено. Ако сакате нешто, не плашете се да го побарате.

Вага

Односите ќе ви бидат повеќе од приоритет оваа недела бидејќи сонцето се движи во динамичниот Овен. Неговото присуство овде може да ве поттикне да расчистите какви било проблеми што може да ве спречат да се дружите со некого.

Следните четири недели се исто така одлични за движење во нови кругови и за подобрување на вашиот социјален живот воопшто. Дали сакате да го подобрите моменталното партнерство? Ова е време да го сториме тоа.

И ако треба да се справите со какви било работни задачи во домаќинството, ќе откриете дека имате голема енергија околу крајот на неделава. Ненадеен пук на виталност може да ве понесе да се справите со некои задачи што чекаат некое време. Ако треба да направите некои DIY проекти, започнете сега и ќе ги завршите.

Што се однесува до романтиката, движењето на практичниот Сатурн во Водолија и вашата зона за романтика може да значи дека ќе имате сериозни сфаќања во романтиката.

Шкорпија

Меркур се вселува во зоната за слободно време и креативност во понеделник, со што ова е добро време да заземете нов интерес или да научите нова вештина. И ако тоа вклучува координација и умешност, толку многу подобро. Дали сте подготвени да ги искористите вашите креативни таленти понатаму? Пробајте да го направите тоа сега и можете да очекувате напредок за брзо време.

Покрај тоа, наредните недели се исто така можност да се создадат навики што можат да ви помогнат да живеете со вашиот целосен потенцијал. Какошто сонцето се преселува во вашата зона на живот за престој од околу четири недели, имате можност да се организирате, особено кога станува збор за одредени цели.

Можеби најголемата вест оваа недела е движењето на Сатурн во вашиот дом и семејство. Првично, ова е за неколку месеци, до 1 јули. За ова време, може да бидете заинтересирани да стекнете недвижнини или да реновирате некој имот што го поседувате.

Стрелец

Сонцето се сели во Овен и вашата зона за слободно време околу четири недели и може да се совпадне со времето на забава и уживање. Можеби ќе бидете привлечени кон активности што можат да ви помогнат да канализирате вишок енергија. Натпреварувачки спортови или каква било активност може да ви се допаднат доколку ве поттикне да раздвижите вашето тело.

Романсата е исто така добро застапена оваа недела, и можеби ќе бидете попроактивни кога станува збор за пронаоѓање на некој посебен датум.

Ако сакате да заработите дополнителни пари, прекрасната врска Марс-Јупитер околу петок би можела да ве убеди да следите некоја можност со доверба и оптимизам. Овој аспект може да ве поттикне за успех и да ве охрабри да преземете чекор напред дури и ако досега не сте пробале вакво нешто.

Бидејќи Сатурн се пренесува во вашиот комуникациски сектор овој викенд за привремен престој, можеби ќе бидете посветени на планирање или пишување. Контролирајте се, нема да ви е од помош да сте преоптоварени.

Јарец

Како што продолжува фокусот на вашиот знак, може да бидете привлечени кон активности што ќе ви помогнат да го проширите погледот. Динамичкиот Марс се усогласува со дарежливиот Јупитер во поголемиот дел од оваа недела, така што може да испаднете и да се движите надвор од вашата зона за удобност и да истражите нови опции. Дури и ако ова значи преземање предизвик, може да бидете достојни за тоа.

Домашните и семејните работи ќе бидат поттикнати какошто сонцето се движи во оваа зона за четиринеделен престој. Можеби ви треба оваа шанса да се размазите. Да се ​​направи време за само-грижа може да биде многу вредно..

Исто така, има голема промена оваа недела кога претпазливиот Сатурн, вашата лична планета, се преселува во Водолија и зоната на вашите пари. Ќе биде тука за краток престој, до 1 јули, и за ова време можеби ќе сакате да подготвите буџет, да ги намалите трошоците и да ја преземете контролата врз вашите приходи.

Водолија

Бидејќи зрачното сонце го осветлува вашиот комуникациски сектор оваа недела, можеби ќе бидете посклони да се поврзете со оние што не сте ги виделе некое време. Без разлика дали се пријатели, браќа и сестри или соседи, јавувањето и разговорите ќе ве направат да се чувствувате попозитивно.

Ова е исто така одлична можност да се промовирате себе си и вашата работа и да ја пренесете вашата порака до светот. Ако сакате да направите позитивни врски, ова влијание е одлично и за вмрежување.

Ако сакате да живеете со вашиот целосен потенцијал, огнената врска Марс-Јупитер во вашиот духовен сектор значи дека поривот да се поместите надвор од вашите граници би можел да биде посилен од вообичаеното.

Конечно, Сатурн се внесува во вашиот знак во сабота за привремен престој, ве охрабрува да се фатите сериозно за вашите лични цели.

Риби

Поривот да се изразите себеси би можел да стане посилен додека Меркур се враќа назад во вашиот знак. Оваа испитувачка планета може да ве направи желни да се поврзете со оние што се на вашата бранова должина и да создадете нови пријателства.

Ако имате потреба да купувате, сонцето се движи во вашата зона за пари за четиринеделен престој, што значи дека би можеле да станете свесни за сите работи што сакате да ги купите. Дали се неопходни? Ова може да биде добро време да се вратите во контрола на финансиите и можеби да направите буџетирање.

Конечно, претпазливото пренесување на Сатурн во вашиот духовен сектор може да придонесе и да создаде време за длабоко размислување.