среда, 23 септември, 2020
Реклама

Голем број граѓани санционирани за неносење маска во изминатите 24 часа

policija kazni maski

Министерството за внатреши работи објави дека во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија регистрирани се 600 прекршоци за непочитување на мерката за носење лична заштита на лице.

Од полицијата апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со коронавирусот.

 Во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 1860.

Можеби ќе ве интересира:

Реклами