среда, 23 септември, 2020
Реклама

СВР Велес изрече 19 казни за неносење маска на лицето

svr-veles-deli-maski-997x485

Полицијата вчера казни 11 велешани кои не носеле маски. За истиот прекршок изречени се по четири казни во Кавадарци и Неготино. Сите ќе мора да платат глоба од 20, односно 10 евра.

„Во период 14./15.09.2020 год. за непочитување на Уредбата за носење на лична заштита  казнети  сe 19 лица, и тоа, 11 во Велес, четири во Кавадарци и  четири во Неготино.“, соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Можеби ќе ве интересира:

Реклами