среда, 23 септември, 2020
Реклама

Нов случај на Ковид 19 во Велес

Велес од дрон

Нов случај на ковид 19 во Велес во последните 24 часа. Во Македонија, Министерството за здравство регистрира 98 нови позитивни случаи.

Состојбата по градови изгледа вака:

-Скопје 50
-Куманово 6
-Штип 4
-Прилеп 5
-Тетово 7
-Струга 3
-Велес 1
-Битола 4
-Охрид 2
-Гостивар 1
-Струмица 9
-Крива Паланка 1
-Кочани 1
-Берово 1
-Делчево 2
-Кичево 1

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 104 оздравени пациенти, починати се 9 лица, од Крива Паланка (52г), двајца од Гостивар (60г и 62г), од Куманово (60г), од Велес (70г), двајца од Скопје (71г и 23г), двајца од Струмица (29г и 44г).

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 15925, бројката на оздравени пациенти е 13418, на починати е 661, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 1846.

Можеби ќе ве интересира:

Реклами