среда, 23 септември, 2020
Реклама

Значителна бројка на дијагностицирани со Ковид-19 во Велес во изминатите 24 часа

koronavirus naucnici

Шест нови случаи на Ковид 19 во Велес во последните 24 часа. Во Македонија, Министерството за здравство регистрира 163 нови позитивни случаи.

Состојбата по градови изгледа вака:

– Скопје 33
– Куманово 17
– Дебар 3
– Штип 5
– Прилеп 7
– Тетово 13
– Струга 3
– Велес 6
– Битола 4
– Охрид 2
– Кавадарци 5
– Гостивар 8
– Гевгелија 3
– Струмица 18
– Крива Паланка 2
– Радовиш 2
– Кочани 11
– Пробиштип 1
– Демир Хисар 1
– Македонски Брод 2
– Валандово 2
– Виница 2
– Делчево 7
– Свети Николе 1
– Кичево 3
– Ресен 2

Институтот за јавно здравје регистрира и 132 оздравени пациенти, а починаа и седум лица.

Во Македонија вкупната бројка надијагностицирани со коронавирусот од почетокот на епидемијата изнесува 16088, бројката на оздравени пациенти е 13550, на починати е 668, а во моментов бројот на активни случаи изнесува 1870 лица.

Можеби ќе ве интересира:

Реклами