Велешанец пријавил дека сопругата му исчезнала

Полицијата трага по 24-годишна велешанка, за која нејзиниот сопруг вчера пријавил дека исчезнала. „На 27.09.2020 во 13.20 часот во Полициската станица Велес, Ф.Р.(43) пријавил дека неговата сопруга С.М.(24) се оддалечила од домот“, соопшти Верољуб Додевски. Полицијата презема мерки за пронаоѓање на жената. Можеби ќе ве интересира: Две тепачки викендов во Велес