недела, 25 октомври, 2020
Реклама

Нема ниту заразен, ниту оздравен велешанец од Ковид-19 во последните 24 часа

veles mladinski

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа на територија на град Велес нема нов случај на заразен со Ковид-19.

На ниво на целата држава направени се вкупно 387 тестирања, а регистрирани се 48 нови случаи.

Состојбата по градови изгледа вака:

Скопје 20, Куманово 3 -Дебар 1, Прилеп 3, Тетово 1, Струмица 4, Кочани 9, Пробиштип 1, Пехчево 1, Виница 2, Делчево 1 и Свети Николе 2.

Во последните 24 како последица од Ковид-19 , починаа четири пациенти, а институтот регистрира 61 оздравен пациент од:

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 17674, бројката на оздравени пациенти е 14642, на починати е 729, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2303 пациенти.

Можеби ќе ве интересира: