понеделник, 17 јануари, 2022
Реклама

Горивата поскапуваат за половина денар по литар

Tocenje gorivo

Од ноќеска ќе имаме покачена цена на горивата.

Малопродажните цени на бензините Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98, на Еуродизел (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемуваат за 0,50 денар/литар.

Agria

Новата малопродажна цена на Еуросупер БС-95 изнесува 59,5, на Еуросупер БС-98 – 61,5, на Еуродизел (Д-Е V) – 50,5 и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) 50,5 денари за литар.

Со одлуката на Регулаторна комисија за енергетика за 0,895 денари за килограм се зголемува и малопродажната цена на Мазутот М-1 НС и ќе изнесува 26,863 денари.

Можеби ќе ве интересира: