понеделник, 20 септември, 2021
Реклама

СВР Велес: Се степале дедо и внук

Прво се расправале, па потоа се степале. Вака завршила кавгата помеѓу дедо и негов внук од кавадаречкото село Сирково. Тепачката се случила синоќа, а настанот во полиција бил пријавен околу 20:30 часот.

„На 13.10.2020 околу 20.30 часот во СВР Велес било пријавено дека во с.Сирково, Росоман, пo вербална расправија, настанала физичка пресметка помеѓу Б.Д.(59) и неговиот внук Н.Д.(30)“, соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Agria

По целосно документирање на случајот, полицијата ќе поднесе соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира: