недела, 25 октомври, 2020
Реклама

80-годишен старец од велешко силувал малолетно девојче

siluvanje

80-годишен старец од велешко село вчера силувал малолетно девојче. Грозоморниот чин во полиција го пријавила нејзината 28-годишна мајка, соопшти СВР Велес.

„На 15.10.2020 околу 20.00 часот во СВР Велес, 28 – годишна жена од велешко пријавила дека В.Ч.(80) од велешко село извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка“, рече Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Полицијата работи на расчистување на случајот. 

Можеби ќе ве интересира: