недела, 25 октомври, 2020
Реклама

Бројката на новозаразени од коронавирус во Хрватска надмина илјада

Bolnica Hrvatska

Во последните 24 часа, регистрирани се 1096 нови случаи на коронавирус, а бројот на активни случаи во Хрватска денес е вкупно 4844. Починати се и десет лица.

Од 25 февруари 2020 година, кога беше регистриран првиот случај на Ковид 19 во Хрватска, регистрирани се вкупно 24 761 заразени со коронавирус и починаа 355 лица. Вкупно закрепнале 19 562 пациенти.

Mожеби ќе ве интересира: