Реклама

Двајца велешани се степале близу училиштето Кирил и Методиј

Двајца велешани се степале вчера напладне во близина на основното училиште Кирил и Методиј во Велес. Тепачката се случила околу 12:15 часот, кога била повикана и полицијата.

„На 21.10.2020 околу 12.15 часот во Велес, на ул.„Архиепископ Михаил“, во близина на основно училиште бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка помеѓу М.Ј.(35) и Д.К.(41)“, соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Kegi Mobi

По целосно документирање на случајот, полицијата ќе поднесе соодветна пријава.

Фото: google maps

Можеби ќе ве интересира: