Велешанецот Костадин Петров со одлично издание во својот деби натпревар за романски Сучеава

Велешанецот Костадин Петров имаше одлично деби за својот клуб Сучеава. Петров беше еден од клучните играчи на романскиот клуб, каде што неговиот тим издвојуваше минимална победа со еден гол разлика над екипата на Решица. Петров во својот деби натпревар постигна еден гол, а изнуди и четири седмерци, од кој еден беше клучен во 59. минута. … Продолжи со читање Велешанецот Костадин Петров со одлично издание во својот деби натпревар за романски Сучеава