997 оздравени и 1406 заразени со Ковид-19 во последните 24 часа

Педесет и пет велешани се меѓу 1406 регистрирани нови случаи на Ковид-19 во земјава, од направени 3398 тестирања. Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани се 977 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 627 -Куманово 73 -Дебар 1 -Штип 37 -Прилеп 98 -Тетово 72 -Струга 17 -Велес 55 -Битола 51 -Охрид … Продолжи со читање 997 оздравени и 1406 заразени со Ковид-19 во последните 24 часа