Реклама

Дибала: Немам коронавирус, но ги чекам резултатите од тестот

Фудбалерот на Јувентус, Пауло Дибала, ги негираше гласините дека е заразен со коронавирус, но откри дека го чека исходот од тестовите.

Zito baner

“Имаше лажна вест дека имав коронавирус. Тоа не е точно, но доброволно сум во самоизолација како и сите други играчи. Во следните неколку дена ќе го знам исходот од тестот. Се надевам дека немам вирус, но ако го имам ќе останам во карантин “, изјави Аргентинецот во објавата на Инстаграм.

Agria

Претходно во Италијанскиот првак Јувентус, од вирусот беа беа инфицирани дефанзивецот Даниел Ругани и играчот од средниот ред Блез Матуиди.