Реклама

Едно лице загина во тешка сообраќаја несреќа на автопатот Велес-Скопје, сообраќајот е целосно во прекин

Tunel Katlanovo

Во сообраќајна незгода која утрово се случи на автопатот Велес-Скопје кај Катланово едно лице го загуби животот потврди за батали.нет Веројуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Во незгодата учествувало едно патничко возило, а во моментов полицијата врши увид на местото на несреќата.

Автопатот од 10.45 е поради сообраќајната незгода е во целосно во прекин.

Повеќе детали за тоа како дошло до несреќата во текот на ќе следуваат во текот на денот.

Можеби ќе ве интересира: