понеделник, 12 април, 2021
Реклама

Филипче: Полицискиот час ќе трае најмалку две недели

venko filipce

Полицискиот час кој го предлага Комисијата за заразни болести може да трае најмалку две недели, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче, кој на денешната седница на Кризниот штаб предложил повторно да се воведе полициски час поради зголемениот број на позитивни на ковид-19.

Предлогот на Комисијата за полициски час од 22 до 5 часот наутро ќе биде разгледуван на утрешната владина седница.

Kegi Mobi

Тој додаде дека освен ова, засега ништо друго нема да биде препорачано.

Можеби ќе ве интересира: