Реклама

Во кафеана во Гостиварско се правеле забави со музика во живо и танчерки

Полицијата откри дека во угостителски објект на автопатот Тетово – Гостивар се организирале забави со музика во живо и танчерки. Сопственикот вчера бил приведен, а во објектот биле затекнати гости, пет танчерки и пејачи.

На 05.04.2021 во периодот од 20.30 до 21.30, полициски службеници од Полициското одделение Галате – СВР Тетово извршиле контрола во угостителски објект во Врапчишко поле, во близина на автопатот Тетово – Гостивар, сопственост на Р.Б.(46) од Гостивар.

Kegi Mobi

Објектот бил затворен од Државниот пазарен инспекторат, а по целосно документирање и расчистување на случајот ќе бидат поднесени соодветни пријави, најави МВР.

Можеби ќе ве интересира: