понеделник, 12 април, 2021
Реклама

Двајца велешани не го почитувале полицискиот час

Veles policiski cas

Велешката полиција открила две лица во периодот на полицискиот час кои се движат без дозвола.

Сектор за внатрешни работи Велес информира дека во текот на последното деноноќие за непочитување на забраната за движење за време на полициски час, кој започнува во 20:00 часот и трае до 05:00, во Велес се регистрирани два прекрошоци и седум во Неготино.

Kegi Mobi

Се апелира до сите граѓани да ги почитуваат воведените мерки донесени од Министерство за здравство, со цел да се спречи ширењето на корона вирусот.

Можеби ќе ве интересира: