Реклама

Сопственикот на Олимпијакос го победи коронавирусот

На 10 март, беше објавено дека сопственикот на Олимпијакос и Нотингем форест,Евангелос Маринакис е заразен со коронавирус, само четири дена откако присуствуваше на натпревар во Нотингем.

Zito baner

“После две недели, повторно го направив тестот и беше негативен. Морам да им се заблагодарам на лекарите во Грција кои се грижеа за мене. Тие се херои. Благодарам и на моите пријатели за нивната несебична поддршка и илјадници пораки за брзо опоравување”, се вели во неговата изјава.

Agria

“Би сакал да ја искористам оваа прилика да ви кажам дека треба да останете дома, да се заштитите себе си и вашето семејство. На овој начин, ние ќе го спречиме вирусот да ги загрози нашите животи, да ја заштитиме заедницата. Не бидете безгрижни и себични. Бидете дисциплинирани, следете ги препораките”.

Откако беше објавено дека тој е заразен со новиот вирус, дуелот на Манчестер Сити и Арсенал беше откажан и беше прекината цела Премиер лига.