Реклама

Времеска прогноза

Veles.BG

Во земјава денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се движи во интервал од 5 до 15, а максималната ќе достигне од 19 до 26 степени, соопшти УХМР.

Во следните денови времето ќе биде претежно стабилно со слаб до умерен претежно јужен ветер, а повремено засилен долж Повардарието.

Kegi Mobi

Температурите најпрвин ќе бидат нешто пониски, потоа благо ќе се покачат кон следниот викенд. Во средината на работната седмица ќе има услови за локален дожд и ретки грмежи.

Moжеби ќе ве интересира: