Реклама

Владата денеска одлучува, ќе има ли промена во однос на полицискиот час

Policiski cas 997x485

Владата на денешната седницс треба да одлучи дали полицискиот час да почнува од 23 часот. Ова е еден од предлозите на комисијата за заразни болести , по кој ќе одлучува денеска Владата.

Исто така Владата треба да одлучи дали угостителите ќе имаат дополнителни два часа за работа и гости ќе може да имаат до 22:30, но само во отворените делови.

Kegi Mobi

Оваа одлука се очекува да биде усвоена на денешната владина седница, а ќе започне да се применува од 5 мај (среда).Полицискиот час првпат беше воведен на 20 март.

Во последните 24 часа се направени 572 тестирања, а регистрирани се 62 нови случаи на коронавирусот.

Можеби ќе ве интересира: