Реклама

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: 23 МАРТ 2020 ГОДИНА – 29 МАРТ 2020 ГОДИНА

Овен

Zito baner

Некој ви дава корисни предлози што можете лесно да ги примените при решавање на сериозни проблеми. Бидете сигурни дека правилно го мерите вашиот креативен импулс со споделени интереси, со цел најдобро да ги балансирате разликите во мислењето или искуството. Во моментов ја преиспитувате вашата врска со блиска личност со цел да се разберете што е можно повеќе. Имате впечаток дека вашиот партнер задржува одредени информации од вас од сосема непознати причини.

Agria

Бик

Имате добро чувство и успехот ви е на дофат на раката. Ќе бидете најмногу задоволни од финансиското подобрување. Не само што имате добри деловни проценки, туку добивате и нов број на приврзаници, така што во повеќето ситуации минувате полесно или подобро од другите. Чувствувате дека сте во емоционална пресвртна точка и среќни сте што преземате различни предизвици. Љубовните настани што ги доживувате имаат свој необичен шарм и ве исполнуваат со позитивно расположение.

Близнаци

Вие сте во одлична форма и со голем оптимизам пристапувате кон секоја деловна тема предложена од вашите соработници. Благодарение на веродостојните информации што ги добивате, сега можете да испланирате серија активности за соработка кои наскоро ќе ви донесат повеќе резултати. Честопати имате добро претчувство затоа што сте исполнети со романтични мисли и расположение. Разубавете ја вашата љубов и интимен живот според вашата инспирација.

Рак

Се однесувате како личност која нема време за некои површни средби или настани што не спаѓаат во вашата сфера на интерес. Подобро е да се однесувате што е можно умерено, затоа што вашето енергично однесување поттикнува различни реакции и незадоволство кај некои соработници. Вие се грижите да му дадете на вашето семејство и на некој друг повеќе радост во заедничкиот живот. Среќа е што наоѓате топол прием и разбирање. Ќе ви годи нечие емотивно внимание.

Лав

Постојат важни цели што можете да ги постигнете во различни фази или на некој кружен тек. Сакате да направите добра деловна стратегија, врз основа на која успешно ќе постигнете скоро сè што некогаш сте замислиле. Продолжете да дејствувате доволно разумно во судењето на вистинските вредности. Ве чека позитивен пресврт на lљубовниот живот, партнерот ќе ве изненади на некој посебен и убав начин. Предадете им се на вашите чувства и оставете ги да ве водат.

Девица

Некој ви дава корисни информации и на овој начин ви помага поправилно да ги процените различните деловни можности што ги имате на располагање. Ви е јасно дека меѓусебните договори претставуваат позитивен чекор напред во решавањето на важните деловни или приватни интереси. Слободно можете да гипокажете некои од вашите потиснати чувства или намери. Направете посебен гест на внимание кон вашиот партнер како поддршка на заедничката среќа што треба да се негува.

Вага

Во исто време, вие сте ангажирани на повеќе полиња и совесно го исполнувате вашиот дел од обврските за некои службени аранжмани што ги имате со своите соработници. Продолжете со сериозни проценки и размислувања во врска со некои понуди за пари, не дозволувајте некој да одлучува во ваше име за заеднички интереси. Вашиот партнер ви создава сомнеж за бројни прашања на кои не добивате задоволителни одговори. Важно е да размислувате попозитивно.

Шкорпија

Чувствувате дополнителен прилив на креативна енергија и подготвени сте да го зголемите вашиот ангажман во повеќе насоки. Добивате поддршка во вашата околина, што ќе олесни многу од ситуациите низ кои минувате. Успехот исто така ќе ве придружува на финансиското поле, така што имате одлична можност за поврзување на деловните и приватните интереси. Партнерот во вас постојано го охрабрува љубовниот ентузијазам и некоја скриена енергија. Направете обид да се однесувате заводливо и да ги усогласите вашите афинитети со партнерот.

Стрелец

Имате преземено премногу обврски што полека почнуваат да ве вознемируваат, а сега барате итни решенија за да можете повеќе да се фокусирате на вашите омилени теми. Ако се грижите за одржување на вашата добра репутација или влијанието што го имате, комбинирајте ги интересите со доверливи соработници. Искуството ве потсетува да привлечете емоционално растојание од некоја сомнителна личност или ситуација. Потпрете се на вашата интуиција, доброто чувство нема да ве изневери.

Јарец

Постојат одредени компликации од деловна природа што ги решавате во движење, и со дополнителна упорност, на секој начин ве чека добар епилог. Не дозволувајте некој да ве убеди за услови што не ви се допаѓаат или да донесува одлуки од ваше име. Имате отворен и искрен став во врската со партнерот, така што не прифаќате некои полу-одговори како изговори. Она што ве мачи во приватниот живот е полесно отколку што мислите.

Водолија

Јасно ви е дека околината очекува постојано да се истакнувате со посебни резултати и секогаш да оставате добар впечаток. Во моментов има некои комплицирани околности со кои ќе мора да се соочите при одење, без одмор или одложување. Особено сте задоволни од семејната хармонија и нечие присуство, затоа што на овој начин можете да постигнете подобра психолошка рамнотежа. Се грижите да ја направите вашата сакана личност среќна и подготвени сте за секаков вид љубовен предизвик.

Риби

Вложувате голем напор за да постигнете позитивни резултати во вашиот професионален живот, но има ненадејни ситуации што ги нарушуваат вашите планови и деловен концепт. Треба да се ослободите од дополнителните обврски, немате доволно енергија да се вклучите на повеќе страни во исто време. Склони сте на чести промени во емоционалното расположение, особено во ситуации кога партнерот се чини дека е отсутен или незаинтересиран за вашите идеи. Сакате поголема нежност.