Реклама

Полицијата синоќа имаше полни раце работа!

Еден велешанец и еден кавадарчанец се уапсени ноќва, бидејќи го прекршиле полицискиот час и без дозвола се движеле надвор.

Zito baner

„На 25/26.03.2020 година во СВР Велес, за време на полицискиот час, поради непочитување на забраната за движење од  слобода се лишени две лица, од кои едно во Велес и едно во Кавадарци, а против нив ќе биде поднесена соодветна пријава“, велат од СВР Велес.

Agria
Veles policiski cas

Претходно, час и половина пред почетокот на полицискиот час, тројца велешани се степале, откако спорот не успеале да го решат по вербален пат. Тепачката се случила во близина на Трговскиот центар.

„На 25.03.2020 година во СВР Велес е пријавено дека околу 19.30 часот на ул.„Благој Ѓорев“ во Велес, кај Трговскиот центар, по кратка расправија настанала физичка пресметка помеѓу Т.Д.(38), Б.З.(30) и К.Г.(29), сите од Велес. По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава“, соопштија од велешката полиција.