Реклама

21 нови случаи на Ковид 19 – починато едно лице

VELES JULI 2021

Во ковид статистиката на Министерство за здравство во последните 24 часа во Велес не е регистриран нов случај на коронавирусот. Нема активни случаи на ковид-19 во градот.

Во последните 24 часа се направени 3.219 тестирања, а регистрирани се 21 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 8, Тетово – 4,Куманово и Гостивар – по 3, Кавадарци, Кочани и Кичево – по 1.  

Agria

Регистрирани сe 14 оздравени пациенти, пријавено е едно починато лице од Скопје (56г) во болнички услови.  

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.951, бројката на оздравени пациенти е 150.237, на починати е 5.488, а бројот на активни случаи изнесува 226.  

Можеби ќе ве интересира: