Реклама

Осум играчи на Вест Хем имаат коронавирус

Осум играчи на Вест Хем имаат поблаги симптоми на коронавирус, објави потпретседателката на клубот Карен Брејди во изјава за медиумите.

Zito baner

Брејди кажа дека сите осум фудбалери и нивните семејства се чувствуваат добро.

Agria

Потпретседателката на Вест Хем го спомена и можниот исход на Премиер Лигата.

“Кога сите клубови разговараа за ова последен пат, се согласивме да ги продолжиме натпреварите што е можно поскоро. Доколку е потребно да се заврши лигата, ќе се игра во јули.”