понеделник, 20 септември, 2021
Реклама

54 нови случаи на ковид-19, во Велес се регистрирани два оздравени пациенти

Bosna korona

Во ковид статистиката на Министерство за здравство во последните 24 часа во Велес не е регистриран нов случај на коронавирусот. Регистрирани се два оздравени пациенти. Бројот на активни случаи на ковид-19 во градот е три.

Во последните 24 часа се направени 3.087 тестирања, а регистрирани се 54 нови случаи на КОВИД-19:Тетово – 32, Скопје – 13, Дебар – 4, Гостивар и Валандово – по 2, Кичево – 1.

Agria

Регистрирани сe 28 оздравени пациенти, починато е едно лице од Тетово, на возраст од 77г, во болнички услови.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 156.506 бројката на оздравени пациенти е 150.399, на починати е 5.494, а бројот на активни случаи изнесува 613.

Moжеби ќе ве интересира: