понеделник, 20 септември, 2021
Реклама

Се степаа двајца братучеди од Велес

tepacka

Двајца братучеди од Велес расчистувале сметки во семеен двор. И.Р.(56) од Велес пријавила дека по кратка расправија бил нападнат нејзиниот син со дрвен предмет од неговиот четири години постар братучед , соопшти полицијата.

“На 01.08.2021 год. во 12.30 часот И.Р.(56) од Велес пријавила дека, на 31.07.2021 год. околу 23.00 часот, во дворот на нејзината куќа настанала расправија помеѓу нејзиниот син Д.Р.(37) и неговиот братучед О.Р.(41), по што, О.Р. со дрвен предмет го нападнал Д.Р. нанесувајки му тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Велес”, соопштија од СВР Велес.

Agria

Од велешката полиција рекоа дека се работи на расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира: