сабота, 23 октомври, 2021
Реклама

48 годишен велешанец почина во велешкиот ковид центар

Bolnica Veles

48 годишен велешанец е нова жртва на коронавирусот. Тој вчера починал во велешкиот ковид центар.

Содржината продолжува под рекламата

Од велешката болница информираат дека во моментов таму се хоспитализирани 54 пациенти со ковид-19, од кои 32 се со потврдени позитивни тестови, пет пациенти се сомнителени на вирусот, а 17 пациенти имаат со негативен тест, но се задржани на болничко лекување. На кислородна поддршка се 26 пациенти.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

На инфективното одделение се хоспитализирани 31 пациенти, во модуларната болница 12 и на интерното одделение се лекуваат 11 пациенти со ковид-19.

Можеби ќе ве интересира: