сабота, 23 октомври, 2021
Реклама

Со закана и употреба на сила кон вработената одзел пари од касата

Policiska-lenta

Во СВР Велес вчера во 20.10 часот било пријавено дека во продавница на ул.,,Плоштад Којник“ едно лице со закана и употреба на сила кон вработената одзело пари од касата.

Содржината продолжува под рекламата

„На 12.10.2020 во 21.50 часот во СВР Велес било пријавено дека во продавница на ул.,,Плоштад Којник“ во Велес едно лице со закана од вработената одзело пари од дневниот промет,“соопштија од СВР Велес.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира: