понеделник, 29 ноември, 2021
Реклама

Се зголемува бројот на хоспитализирани пациенти во велешкиот ковид центар

kovid bolnica

Во моментов во болницата во Велес вкупно се хоспитализирани 67 пациенти, од кои 43 пациент се потврдени позитивни, 11 се сомнителни на вирусот и 13 пациенти се со негативен тест но се задржани на болничко лекување. На кислородна поддршка се 32 пациенти.

На инфективното одделение се хоспитализирани 34 пациенти, во Модуларната болница 25 и на интерното одделение се лекуваат осум пациенти со ковид-19.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Во последните 24 часа се испишани четири пациенти како оздравени со по еден негативен тест. Извршен е транспорт на 73 годишна пациентка на Инфективна клиника Скопје.

Можеби ќе ве интересира: