понеделник, 29 ноември, 2021
Реклама

Временска прогноза за претстојниот викенд

Vremenska promenlivo oblacno

Според најавите од УХМР, денеска се очекува променливо облачно и релативно топло време, во одделни котлини ќе има појава на утринска магла и ниска облачност.

Попладне и во текот на ноќта претежно во северните делови ќе има локален дожд, а по должината на Повардарието ќе почне да дува засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 10, а максималната ќе достигне од 18 до 23 степени.

Agria

Во недела ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со умерен, а по должината на Повардарието засилен северен ветер. Од понеделник ќе се задржи свежо време со ниски утрински температури, кои од вторник на повеќе места ќе бидат околу нулата.

Можеби ќе ве интересира: