Реклама

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: 30 МАРТ 2020 ГОДИНА – 05 АПРИЛ 2020 ГОДИНА

Овен

Zito baner

Се однесувате како личност која нема време за некои површни средби или настани што не спаѓаат во вашата сфера на интерес. Подобро е да се однесувате што е можно поумерено, затоа што вашето енергично однесување поттикнува различни реакции и незадоволство кај некои соработници. Вие се грижите да му дадете на вашето семејство и на некој друг повеќе радост во заедничкиот живот. Среќа е што наоѓате топол прием и разбирање. Ќе добиете нечие емотивно внимание.

Agria

Бик

Еден од соработниците има мал интерес да се придржува кон некој заеднички деловен договор, што неизбежно предизвикува одредена загуба. Се чини дека сте загрижени за новите информации и промените што ги нудат вашите соработници. Упорно се обидувате да решите некои големи проблеми што е можно поскоро. Склони сте на чести промени во расположението, како и друштва што го привлекуваат вашето емоционално внимание. Нема причина да се шегувате и да се жалите на вашиот партнер за некои мали нешта.

Близнаци

Вложувате големи напори за да постигнете позитивни резултати во деловниот круг, но има серија настани што ги нарушуваат вашите планови. Важно е правилно да се организирате и да ги исполнувате сите рокови. Склони сте на чести промени во вашето емоционално расположение, и без причина губите надеж или се оддалекувате од партнерот.

Рак

Вие вложувате голем напор за да постигнете позитивни резултати во вашиот професионален живот, но има ненадејни ситуации што ги нарушуваат вашите планови и деловен концепт. Треба да се ослободите од дополнителните обврски, немате доволно енергија да се вклучите на повеќе страни во исто време. Склони сте на чести промени во емоционалното расположение, особено во ситуации кога партнерот се чини дека е отсутен или незаинтересиран за вашите идеи. Сакате поголема нежност.

Лав

Чувствувате дополнителен прилив на креативна енергија и подготвени сте да го зголемите вашиот ангажман во повеќе насоки. Добивате поддршка во вашата околина, што ќе олесни многу од ситуациите низ кои минувате. Успехот исто така ќе ве придружува на финансиското поле, така што имате одлична можност за поврзување на деловните и приватните интереси. Партнерот во вас постојано го охрабрува љубовниот ентузијазам и некоја скриена моќ. Направете обид да се однесувате заводливо и да ги усогласите вашите афинитети со партнерот.

Девица

Во согласност со приоритетите што ги поставивте, имате своја визија и не сакате да ги прифаќате компромисните решенија предложени од одредени соработници. Не дозволувајте некој да го спречува вашиот деловен или социјален статус. Искуството ве потсетува да направите емоционална оддалеченост од една личност и од некои сомнителни ситуации.

Вага

Направете ги сите напори да ги ставите во функција сите ваши идеи и планови. Важно е да имате доверлива личност и тим од доверливи соработници кои се поврзани со вашите заеднички интереси. Во љубовната врска, не обидувајте се залудно да го промените однесувањето на партнерот или да го промените протокот на работи што не зависат од вашата волја.

Шкорпија

Размислете за промена на одредени критериуми и услови во консултација со соработниците за подобрување на деловната позиција. Вие сте слободни да инсистирате на вашите идеи затоа што имате многу сигурни индикатори за успех. Во вашата емоционална занесеност, подготвени сте да направите нешто посебно за да го импресионирате партнерот.

Стрелец

Во исто време, вие сте ангажирани на повеќе полиња и совесно го исполнувате вашиот дел од обврските или некои службени аранжмани што ги имате со своите соработници. Продолжете со сериозни проценки и размислувања во врска со некои понуди за пари, не дозволувајте некој да одлучува во ваше име за заеднички интереси. Вашиот партнер ви создава сомнеж и бројни прашања на кои не добивате задоволителни одговори.

Јарец

Ви е јасно дека околината очекува да се истакнете со посебни резултати и секогаш да оставите прекрасен впечаток. Во моментов има некои комплицирани околности со кои ќе мора да се соочите при одење, без одмор или одложување. Особено сте задоволни од семејната хармонија и нечие присуство, затоа што на овој начин можете да постигнете подобра психолошка рамнотежа. Се грижите да ја направите вашата сакана личност среќна и подготвена за секаков вид љубовен предизвик.

Водолија

Вие се потпирате на вашите техники на преговарање, бидејќи без добра подготовка, план или проценка, нема значителен деловен успех. Треба да се усогласите со своите соработници за почитување на различните интереси, така што сите околу вас ќе почувствуваат морално и материјално задоволство. Вниманието и размислувањето што го добивате во семејниот круг е многу охрабрувачко.

Риби

Се грижите за околината, усвојувајќи нови решенија или посовремени идеи, кои имаат позитивно влијание врз понатамошниот развој на деловната сцена. Имате многу сериозни намери и не дозволувајте да бидете ограничени на кој било начин. Поради емоционална несигурност или чести промени во расположението, ставате одредени пречки пред вашиот партнер. Подобро е заеднички да се соочите со добрите и лошите страни за поголема врска.