Реклама

Временска прогноза

saat kula

Денеска времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Максималната температура ќе биде во интервал од 30 до 35 степени. УВ=8. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и грмежи.

Agria

Максималната температура ќе достигне 33 степени.

Можеби ќе ве интересира: