Реклама

Маж се удави во водите на охридското езеро

ohrid

Вчера на плажа пред хотел на охридското крајбрежје, од водите на Охридското Езеро бил извлечен Р.М.(77) од селото Пласница, Македонски Брод, соопшти МВР.

По извршена реанимација, од страна на Итна медицинска помош кај лицето била констатирана смрт, без траги на насилство.

Agria

По наредба на Јавен обвинител, телото е предадено на семејството.

Можеби ќе ве интересира: