Реклама

Временска прогноза

Vremenska Mnogu zesko

Денеска времето ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена, а попладне на места со зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен, на места повремено засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20, а максималната од 32 до 39 степени. УВ=8.

Zito baner

Утре ќе дува засилен североисточен ветер, што ќе предизвика благо опаѓање на дневната температура. Од утре во попладневните и вечерните часови ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Agria

Можеби ќе ве интересира: