Жител на Горно Јаболчиште починал по пад од потпорен ѕид

35 годишен жител на Горно Јаболчиште  починал по пад од потпорен ѕид. Тој бил донесен во Итна медицинска помош со повреди, но набрзо им подлегнал на повредите „На 15.08.2022 во 11.30 чaсот во полициската станица во Велес било пријавено дека во Итна медицинска помош Велес е донесен со повреди Ј.У.(35) од с.Горно Јаболчиште, кој набрзо … Продолжи со читање Жител на Горно Јаболчиште починал по пад од потпорен ѕид