недела, 4 декември, 2022
Реклама

Наместо денес, велешки Борец првото коло од ВМФЛ против Слога ќе го одигра во среда

gradski stadion

Втората македонска фудбалска лига (ВМФЛ) стартува викендов со еден меч помалку, по одлука на комисијата за натпревари при Фудбалската федерација на Македонија.

На вчерашната седница одлучено е натпреварот во рамки на првото коло во ВМФЛ меѓу екипите на велешки Борец Слога Виница да се игра во нов термин. Сите други второлигаши ќе играат викендов, но не и овие два. Натпреварот меѓу Борец и Слога Виница ќе се игра во среда (24 август) од 16:00 часот.

Содржината продолжива под рекламата

Agria

За потсетување одговорноста за велешкииот клуб Борец ја преземаат Благоја Петров кој ќе биде прв тренер, а помошник ќе му биде Маријан Јаковлевски, координатор на младинската школа на Борец Јуниор.

Можеби ќе ве интересира: