недела, 4 декември, 2022
Реклама

Гужви на граничните премини

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

На Граничниот премин Табановце чекањето е околу час за излез и влез и на Богородица чекањето е околу 40 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Agria

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Можеби ќе ве интересира: