сабота, 3 декември, 2022
Реклама

Повредено дете од струен удар на железничката станица во Куманово

Brza pomos-Stip

РЦУК – Куманово известувa дека од дежурниот во Македонски Железници е добиено известување дека околу 17:00 часот на железничката станица Куманово дошло до несреќа, каде деца се качувале на вагоните од паркиран воз на спореден колосек и при тоа најмалку едно дете добило струен удар и е однесено во болница.

Од Македонски железници е повикана полиција да направи увид.

Agria

Можеби ќе ве интересира: