Реклама

Премиерката на Финска е негативна на тестот за дрога

sana marin premierka na finska

Финската премиерка Сана Марин е негативна на тестот за дрога, соопштија од нејзиниот кабинет.

Zito baner

Тестирањето следеше откако на социјалните мрежи се појавија снимки на кои се гледа како се забавува и танцува со пријателите, што наиде на осуда од голем број политичари во Финска, кои видеата ги оценија како несоодветни и ја повикаа Марин да направи тест за наркотици.

Agria

Премиерката претходно рече дека никогаш во нејзиниот живот не користела дрога.

Можеби ќе ве интересира: