вторник, 29 ноември, 2022
Реклама

Велешанка физички ја нападнала свекрвата, синот и сопругот

Велешанка физички ја нападнала својата свекрва, синот и сопругот, а кога пристигнале да интервенираат и еден од полициските службеници.

„На 22.11.2022 во 19.35 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес ја лишиле од слобода В.З.(40) од Велес. Таа, по кратка расправија, физички ја нападнала нејзината свекрва, нејзиниот малолетен син и сопругот. При интервенција на полициските службеници, В.З. физички нападнала и еден од полициските службеници“, соопштија од СВР Велес.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира: