вторник, 29 ноември, 2022
Реклама

Среде првенство тренерот на триколорите закажа пријателски натпревар

Репрезентација на Франција ќе игра пријателски натпревар за време на Светското првенство (СП) во Катар. Ова го одлучи селекторот на триколорите Дидие Дешамп, пренесува Gol.mk.

Како што пишуваат медиумите од Франција, Дешамп вечерва закажал контролен натпревар. Французите ќе излезат на мегдан со катарскиот тим Ал-Гарафа. Дуелот ќе биде од затворен карактер, се очекуваат и ротации во составот.

Agria

Мечот доаѓа само 24 часа по мундијалскиот старт на „триколорите“ и победата над Австралија.

Можеби ќе ве интересира: