вторник, 29 ноември, 2022
Реклама

Временска прогноза

veles 7 noemvri

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд и со умерен, а наместа долж Повардарието и повремено засилен, ветер од северозападен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 7 до 15 степени.

Agria

Времето утре ќе биде облачно, а долж Повардарието и во источните делови ќе дува засилен северозападен ветер. За време на викендот температурата значително ќе се намали, а в недела се очекуваат врнежи, кои на повисоките места и на планините ќе бидат од снег.

Можеби ќе ве интересира: