Белград и Приштина постигнаа договор околу регистарските таблици

Белград и Приштина постигнаа договор во врска со регистарските таблички, потврди високиот претставник за надворешна политика на ЕУ Жозеп Борел, јави досписникот на МИА од Белград „Со радост ви соопштувам дека главните преговарачи на Белград и Приштина постигнаа договор за мерките, како би ја избегнале натамошната ескалација и во потполност се фокусираат на предлогот за … Продолжи со читање Белград и Приштина постигнаа договор околу регистарските таблици