вторник, 29 ноември, 2022
Реклама

Временска прогноза

Veles Januari 2022

Денеска претпладне се очекува променливо облачно време, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, по должината на Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 5, а максималната ќе достигне од 7 до 14 степени.

В сабота времето ќе биде претежно облачно, а в недела и в понеделник претпладне ќе има повремени врнежи од дожд. На планините и на повисоките места врнежите ќе бидат претежно од снег, каде што ќе се формира снежна покривка.

Agria

Можеби ќе ве интересира: