вторник, 29 ноември, 2022
Реклама

Борец против Каменица Саса во шеснаесетфиналето од женскиот фудбалски Куп

ZFK Borec ZFK Kocani

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ги извлече паровите од шеснаесетфиналето во Купот на Македонија.

Ждрепката посака реприза на минатогодишното полуфиналето кога ЖФК Борец се сретна со екипата ЖФК Каменица Саса. Овие две екипи се сретнаа на петти овој месец во Велес и составот од Каменица беше поуспешен од Борец со високи 11:0.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Натпреварите од оваа фаза во Купот на Македонија се закажани на 30 ноември со почеток во 13:00 часот.

Можеби ќе ве интересира: