Реклама

Временска прогноза

Времето во земјава денес ќе преовладува облачно со врнежи од дожд. Врнежите повремено ќе бидат обилни, на места и до 25 литри на метар квадратен. Локално ќе бидат во форма на невереме и ќе има силен ветер со над 70 км на час. Во текот на денот ќе дува засилен југоисточен ветер, а минималната температура ќе се движи од 6 до 12 степени, а максималната 9 до 13 степени.

Zito baner

Од петок и за време на викендот временските услови во земјава ќе се стабилизираат.

Agria